דמי אבטלה לקיץ

הקיץ הוא האויב הגדול של האבטלה. כמובטלת, וכשונאת מושבעת של הקיץ והים (מים + חול = בוץ, ואין שום סיבה טובה שהדבר הזה יידבק לי לתחת), אני מפנימה שימות הקיץ החמים מנשוא הגיעו. מאחר והתקררות בסגנון המיושן של רחצה בים לא באה בחשבון, הפתרון ההגיוני היחיד עבור מובטל שרוצה להעביר יומו באוויר הפתוח מבלי לאבד נוזלים, הוא קניון. אך כשונאת מושבעת של קניונים (אנשים + חנויות המוניות = בוץ, ואין שום סיבה שהדבר הזה יידבק לי לתחת), הדלתות נטרקות בפרצופי, כשרק בילוי קולנועי מתקבל על הדעת. אך בילוי בהיכל הקדוש בתדירות גבוהה מדי עלול לפגוע באופן משמעותי בתקציב האבטלה שלי לטווח הרחוק.

השהות בבית גם היא איננה באה בחשבון, כי בחיית רבאק, כמה עוד אפשר לראות את ארבעת הקירות האלו בלי לרצות לעשות רה-אורגניזציה לכל המדפים והרהיטים. הסתגרות בביתך במהלך הקיץ, אינה מומלצת גם מבחינה כלכלית, היות והיא דורשת את פעולתו של המזגן מסביב לשעון, מה שיצריך בסופו של דבר את מימון חשבון החשמל (אפשר להתחמק מזה חודשיים אבל בסופו של דבר ישיבה בחושך ב-35 מעלות עלולה לגרום לך להצטער). 

אך גם מעבר לבעיות הצפויות בתקציב, אני חייבת להודות שהיציאה מהבית למשרד קפוא במהלך הקיץ הישראלי, היא דווקא אחד הדברים שהצילו את נפשי החורפית בימים ההם (זה והעובדה שאפשר היה להאריך את חיי הג'קטים של האביב בעונה נוספת). התעסוקה במהלך הקיץ, עוזרת ליולי אוגוסט לעבור מהר יותר וקל יותר.

אני לא רומזת חלילה שלעבודה יש יתרון על אבטלה (מלבד העניין הקטן והלא חשוב הזה של קיום כלכלי), אבל אני כן רומזת שזה כמעט בלתי נסבל להיות מובטל בקיץ. הפתרון היצירתי שלי: להיות מובטל באירופה הקרירה. שם גם בטוח מקבלים יותר דמי אבטלה. 

בשביל מה אני פה אם לא לעזור -
נשיקה חיבוק נשיקה חיבוק,
נערה אובדת


תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

לפני שנה

ההתחלה

אני ויטו ספטפורה