המלחמה בעייפות

אז אני עובדת עכשיו ועם העבודה אולי בא שקט כלכלי יחסי, אבל השקט הזה עולה בשעות שינה. וכך יצא שמהיום בכל בוקר אני מתעוררת במחוזות השבע-שמונה בבוקר ומקללת את מי שהמציא את היקיצה המוקדמת (אם כולנו היינו מתחילים לעבוד ב-11 היינו אנשים פרודוקטיבים ומאושרים יותר).

אם כך שמחתי לגלות (הקרדיט לל.רביד-ברגמן) על אפליקציית אייפון חדשה בשם Sleep Cycle. בקצרה, פשוט מניחים את האייפון בקצה המיטה (על מצב טיסה כדי שהמוח לא יטוגן) כפי שמוצג בתמונה:


משם עורכים ניסוי קטן כדי לבדוק את התנודות שלכם על המזרן ומכוונים את השעון המעורר לשעה הרצויה (יש גם מבחר צלצולים נעימים שלא מעוררים בהלה גדולה מדי). מכאן והלאה האייפון קולט את התנודות שלכם בלילה ומחשב באיזה שלב בשינה שלכם אתם נמצאים, כך שהוא יודע להעיר אתכם או בשעה המבוקשת, או כמה דקות לפני על מנת שחלילה וחס לא תקומו על צד שמאל מתרדמת עמוקה מדי. הנה למשל גרף השינה שלי בלילה האחרון:

אני לא יודעת כמה מדויק זה, אבל פסיכולוגית בלבד קצתי היום הרבה יותר נעימה מבדרך כלל. אני מניחה שהמבחן האמיתי הוא באמצע השבוע, בשעות קצת יותר מוקדמות מ-11, אבל עד אז אצבור שעות שינה במהלך הסופ"ש לשבוע הבא.

נשיקה חיבוק נשיקה חיבוק
נערה אובדת

נ.ב: זה מאוד מקומם שיש דבר כזה צבירת עייפות, אבל אין דבר כזה צבירת שעות שינה... מישהו צריך לעשות משהו בנידון.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

לפני שנה

ההתחלה

אני ויטו ספטפורה