דלג לתוכן הראשי

תולדות השיעמום בעידן האבטלה

אני מוכנה להישבע שלא ידעתי שיעמום כבר כמה שנים טובות. זה נשמע כמעט לא אמין, אבל אני כמעט בטוחה שכל רביצה של"פעילים" ביניכם אולי נראית משעממת, היתה רביצה רצויה. רביצה של מנוחה. נוכח אופי העבודות שלי בשש עד שבע השנים האחרונות בחיי, שיעמום לא היה אופציה. אם זה מייקל ג'קסון שהחליט למות בסופ"ש (הסופ"ש הזה חרוט לי בצד הטראומתי של המוח ולא בגלל שאיבדנו את מלך הפופ, אלא כי הוא הוציא לי את הרצון לחיות), או כל אמן/סלב אחר שהלך לעולמו בתקופה האחרונה (ולעזאזל היו הרבה כאלה); אם  זה ראיון של הרגע האחרון עם טאליב קוואלי שפתאום השיגו לי (אבל איזה כיף זה היה!) ואין ברירה אלא להתכונן בסופ"ש; אם שת"פ מסחרי מעיק נפל על המערכת או אם מדונה החליטה שהיא סוגרת את הטור שלה בארץ הקודש. לא משנה איך ולמה, שיעמום, זה לא משהו שהצלחתי לחוות.

אתמול, סמוך לשעה 12:00 בצהריים, השתעממתי. אבל ממש ממש השתעממתי. מה זה השתעממתי? טיפסתי על הקירות. מה זה השתעממתי? צפיתי ב"לא רק בלונדינית" בכבלים. מה זה השתעממתי? תקפתי את המטבח בנסיונות כאילו-יצירתיים להכין לחם (לחם!). זה קרה בשעות הצהריים, כך שחבריי העובדים לא היו זמינים לי, והאמת היא שגם ישיבה אגבית בבית קפה היתה משעממת אותי למוות אתמול. למעשה כל אופציה להפיג את השעמום נראתה לי משעממת. ככה אתה יודע שהשעמום הוא אמיתי ואין לך מה לעשות נגדו.

אבל למרות שנדמה כאילו עדיף לא להשתעמם לרגע, אני מוכרחה לומר שבתקופת האבטלה הנוכחית שלי, אני מאמינה שהשעמום הוא מרכיב מפתח. כי רק מתוך השעמום אני מצליחה לחשוב על דברים שלא חשבתי עליהם אף פעם. רק מתוך השעמום אני מצליחה לאתר את המחשבות הכי לא בנאליות שעוברות לי במוח. מתוך השעמום אני מבקרת באתרים שאין סיכוי שהייתי מבקרת בהם וחשוב מכך, מתוך השעמום הבלוג הזה חי וקיים.

אז רגע לפני שגם אתם תשתעממו, ארים את כוס הקפה (החמישית שלי) לחיי רגעים קטנים ואקראיים של שעמום!

נשיקה חיבוק ונשיקה וגם חיבוק,
נערה אובדת (ומשועממת)נספח שעמום: אחרי צפייה באולדסקול בפעם המליון, החלטתי לבדוק איך פרי האהבה שלי ושל וינס ווהן היה נראה (והרי לכם סופר-דופר-אובר שעמום...). נראה לי שיצחקו עליו בבית הספר:


תגובות

  1. את הכי מצחיקה
    ואני הכי מקנאה
    איך בא לי שעמום בצהריים. לבהות בקיר. אוי, אני מתגעגעת לבהייה חסרת פשר בקיר.

    השבמחק
  2. קחי חופש בשביל להשתעמם איתי!

    השבמחק

הוסף רשומת תגובה

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

לפני שנה

כך התחיל הפוסט הראשון שלי כנערה אובדת: "בסוף החודש אחגוג יום הולדת 29. לכאורה מחכה לי עוד שנה עד שהמשבר הנודע לשמצה יבוא עלי לרעה, אבל תמיד ידעתי שאני מקדימה את זמני. ואולי, הקידמה הטכנולוגית (זו שגרמה לדור שלם לפתח הפרעות קשב וריכוז), או האנטיביוטיקה במוצרי הבשר (זו שגרמה לילדות בנות 11 לפתח שדיים בוגרים מהרגיל), או שינוי האקלים העולמי (זה שגרם לנו לחשוב שמכוניות היברידיות יצילו את כדור הארץ) - הם אלו שגרמו לי להקדים בשנה את משבר גיל ה-30 שלי."

רמז מקדים בעלילה
לחצו פליי והמשיכו לקרוא להאדרת אפקט האמוציונאליות
שנה אחרי, ובסוף החודש אחגוג יום הולדת 30. כבר לא באמת רוצה לקרוא לזה משבר כי אין ספק שבשנה הזאת, מהרגע שהחלטתי לקחת את האבטלה לידיים, רק דברים טובים קרו. לא רק שבסופו של דבר מצאתי את המקום הטוב שלי בעולם העבודה, גם מצאתי את המקום הטוב שלי בעולם של רשת, והמסיונרית שבי תמשיך לדחוק בכל מי שפוגש אותי ללמוד לקחת זמן לעצמך, אם באבטלה קצובה ומאוששת מערכות או בפרקי זמן קצרים יותר של כלום.

מאחר ואני בעצמי כבר לא מובטלת בחצי שנה האחרונה, והרגעים האבודים שלי אובדים תחת עומס של חיים…

ההתחלה

בסוף החודש אחגוג יום הולדת 29. לכאורה מחכה לי עוד שנה עד שהמשבר הנודע לשמצה יבוא עלי לרעה, אבל תמיד ידעתי שאני מקדימה את זמני. ואולי, הקידמה הטכנולוגית (זו שגרמה לדור שלם לפתח הפרעות קשב וריכוז), או האנטיביוטיקה במוצרי הבשר (זו שגרמה לילדות בנות 11 לפתח שדיים בוגרים מהרגיל), או שינוי האקלים העולמי (זה שגרם לנו לחשוב שמכוניות היברידיות יצילו את כדור הארץ) - הם אלו שגרמו לי להקדים בשנה את משבר גיל ה-30 שלי.
במקום לפתח גלי חום, תלותיות, נטייה למצבי רוח או הריון מדומה (את כל אלו פיתחתי בחודש שעבר), החלטתי להיות מובטלת. אני כמובן מעדיפה את המושג "חיפוש עצמי", אבל עם עובדות אין להתווכח, ובסופו של יום - ובפעם הראשונה בחיי הבוגרים - אין לי עבודה.
כשאין לך עבודה, וכשהעבודה שלך נחשבה לסוג של פנאי, אז יש לך פנאי, אבל אין לך הרבה מה לעשות איתו. זו הסיבה שהחלטתי להפוך את הפנאי לעבודה ולהתפנות לעבוד על מה שהצעירים של היום קוראים לו בלוג.
אז זה הבלוג שלי. הוא ילווה אותי בתקופת האבטלה (לימים בוודאי תיזכר כתקופה הכי טובה בחיי) ואתם מוזמנים להתבאס עליי מהמשרד, או להזמין אותי ללאנץ' (זול) בא…

אני ויטו ספטפורה

בעונה האחרונה של הסופרנוס, ויטו ספטפורה (ואם לא ראיתם אז אולי כדאי שתברחו מכאן, ועכשיו), הדובי החמוד שכלוא בגוף של הומו בארון, נאלץ לשוב ולעבוד בבניין (והפעם לא רק להשתזף על כסא הנוח באתר ולרדת לגברים זרים עם עלות השחר). זו לא העבודה שמפריעה לו כמו הזמן שלא עובר בחיים החדשים והקונבנציונליים שלו. הוא סופר את הדקות, נמנע בכל כולו מלהסתכל על השעון ולראות מה השעה, מפענח את מצב השמש בשמיים, משוכנע שהגיע הזמן לארוחת הצהריים. רק אז הוא מעז להביט בשעון, רק כדי לגלות שעברה בערך חצי שעה...

גם שונא לעבוד וגם אוהב לאכול - שילוב קטלני. ויטו ספטפורה ו"חבר"
זו לא רק סצנה שונה מאוד בנוף הסופרנוסי, בה אנחנו שומעים את המחשבות של הדמות - שיטה שיוצרי הסופרנוס נמנעו ממנה לרוב והסתפקו במבטים ובסמלים שפתוחים לפרשנויות - זו גם סצנה שכל נערה אובדת, וכל אדם שנתון לשעבוד הקפיטליסטי ולחוקיו יכול להזדהות איתה באופן קורע לב.

השעה היא 10:54 עכשיו. אני יודעת את זה כי אני, בניגוד לויטו, לא עובדת בבניין, אלא מול מחשב עם שעון. השמש שבחוץ לא אומרת לי מאום, כי אני במשרד. זו לא העבודה שמפריעה לי כמו הציפייה הדרוכ…