דלג לתוכן הראשי

שופינג, עיניים

Eye Shopping למובטלים

לעזאזל, לקחה לי שעה של בילוי מחוץ לכתלי ביתי בשביל להבין שנדפקנו. הקיץ הישראלי שב ואין שום דבר שאפשר לעשות בעניין הזה. מה שכן, אדם אופטימי שכמותי (וכראייה, אני מובטלת ומחייכת) מוצא את החיובי בכל סיטואציה מסריחה (ואם כמוני אתם נוסעים במוניות שירות אתם יודעים שהיא באמת מסריחה). אז הפעם במדור השופינג למובטלים אני מציגה מבחר מניפות. כבר שנים שאני חושבת שמניפה היא כמו משקפיים, תיק או כל אביזר שימושי אחר שאין סיבה לא לקשט איתו כל אאוטפיט (בטח בקיץ כשלוק השכבות האהוב עליי לא פרקטי יותר).

אבל חוץ מאביזר אופנה, למניפה יש היסטוריה די מגניבה אם לוקחים את הזמן לקרוא עליה (אני מובטלת, יש לי זמן, סתם ככה למקרה שמישהו מכם שכח). בצרפת של איזו מאה ישנה, נהגו לדבר באמצעות סימני מניפה. סימנים כמו "פתוחה להצעות" (מניפה פרוסה מונחת על השולחן), "תפגוש אותי בשעה X" (לפי מספר השלבים שהעלמה פותחת במניפה), או "לא מעוניינת" (מניפה סגורה נוגעת בקצה החיצוני של הגבה).

אני חושבת שבעידן של קשרים דיגיטליים, גם ככה איבדנו את היכולת לתקשר פנים אל פנים, אז למה שלא נקבע טקסי חיזור מניפתיים? 

לא? שום סיכוי!? טוב... אז רק אופנה אם ככה...

האתר הלא ממש מעוצב הזה עושה משלוחים לישראל, ולמרות שהוא נראה רע, תוכלו למצוא בו מניפות די מגניבות. מניפה אחת עולה דולר, אבל אם קונים בכמויות אז המחיר יורד ואפשר להתחלק בדמי המשלוח. חוץ מזה, למה להסתפק רק בצבע אחד?

אם יש לכם פלר, או שאתם דראג קווין, נסו את הקולקציה הנוצתית ב-6 וחצי דולר היחידה:
ויש גם את האופציה הפחות נוחה, אבל מאוד אפקטיבית בעוצמת הרוח שהיא מספקת:מניפת העץ הפשוטה היא הבחירה האופנתית שלי. היא מתאימה גם לזכרים הומופובים וגם על פי צו האופנה היא בצבע טבעי. מה גם שהיא עושה הרבה רוח ולא נקרעת או נשברת מהר מדי. 1.10 דולר וזה שלכם. 

אבל הכי חשוב, 
אם אתם רואים אדם ברחוב שחם לו, תנו לו נפנוף קומפלימנטרי... אולי הוא מובטל, ששונא את הקיץ... אולי עשיתם לו את היום?

נשיקה חיבוק,
נערה אובדת


תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

לפני שנה

כך התחיל הפוסט הראשון שלי כנערה אובדת: "בסוף החודש אחגוג יום הולדת 29. לכאורה מחכה לי עוד שנה עד שהמשבר הנודע לשמצה יבוא עלי לרעה, אבל תמיד ידעתי שאני מקדימה את זמני. ואולי, הקידמה הטכנולוגית (זו שגרמה לדור שלם לפתח הפרעות קשב וריכוז), או האנטיביוטיקה במוצרי הבשר (זו שגרמה לילדות בנות 11 לפתח שדיים בוגרים מהרגיל), או שינוי האקלים העולמי (זה שגרם לנו לחשוב שמכוניות היברידיות יצילו את כדור הארץ) - הם אלו שגרמו לי להקדים בשנה את משבר גיל ה-30 שלי."

רמז מקדים בעלילה
לחצו פליי והמשיכו לקרוא להאדרת אפקט האמוציונאליות
שנה אחרי, ובסוף החודש אחגוג יום הולדת 30. כבר לא באמת רוצה לקרוא לזה משבר כי אין ספק שבשנה הזאת, מהרגע שהחלטתי לקחת את האבטלה לידיים, רק דברים טובים קרו. לא רק שבסופו של דבר מצאתי את המקום הטוב שלי בעולם העבודה, גם מצאתי את המקום הטוב שלי בעולם של רשת, והמסיונרית שבי תמשיך לדחוק בכל מי שפוגש אותי ללמוד לקחת זמן לעצמך, אם באבטלה קצובה ומאוששת מערכות או בפרקי זמן קצרים יותר של כלום.

מאחר ואני בעצמי כבר לא מובטלת בחצי שנה האחרונה, והרגעים האבודים שלי אובדים תחת עומס של חיים…

ההתחלה

בסוף החודש אחגוג יום הולדת 29. לכאורה מחכה לי עוד שנה עד שהמשבר הנודע לשמצה יבוא עלי לרעה, אבל תמיד ידעתי שאני מקדימה את זמני. ואולי, הקידמה הטכנולוגית (זו שגרמה לדור שלם לפתח הפרעות קשב וריכוז), או האנטיביוטיקה במוצרי הבשר (זו שגרמה לילדות בנות 11 לפתח שדיים בוגרים מהרגיל), או שינוי האקלים העולמי (זה שגרם לנו לחשוב שמכוניות היברידיות יצילו את כדור הארץ) - הם אלו שגרמו לי להקדים בשנה את משבר גיל ה-30 שלי.
במקום לפתח גלי חום, תלותיות, נטייה למצבי רוח או הריון מדומה (את כל אלו פיתחתי בחודש שעבר), החלטתי להיות מובטלת. אני כמובן מעדיפה את המושג "חיפוש עצמי", אבל עם עובדות אין להתווכח, ובסופו של יום - ובפעם הראשונה בחיי הבוגרים - אין לי עבודה.
כשאין לך עבודה, וכשהעבודה שלך נחשבה לסוג של פנאי, אז יש לך פנאי, אבל אין לך הרבה מה לעשות איתו. זו הסיבה שהחלטתי להפוך את הפנאי לעבודה ולהתפנות לעבוד על מה שהצעירים של היום קוראים לו בלוג.
אז זה הבלוג שלי. הוא ילווה אותי בתקופת האבטלה (לימים בוודאי תיזכר כתקופה הכי טובה בחיי) ואתם מוזמנים להתבאס עליי מהמשרד, או להזמין אותי ללאנץ' (זול) בא…

אני ויטו ספטפורה

בעונה האחרונה של הסופרנוס, ויטו ספטפורה (ואם לא ראיתם אז אולי כדאי שתברחו מכאן, ועכשיו), הדובי החמוד שכלוא בגוף של הומו בארון, נאלץ לשוב ולעבוד בבניין (והפעם לא רק להשתזף על כסא הנוח באתר ולרדת לגברים זרים עם עלות השחר). זו לא העבודה שמפריעה לו כמו הזמן שלא עובר בחיים החדשים והקונבנציונליים שלו. הוא סופר את הדקות, נמנע בכל כולו מלהסתכל על השעון ולראות מה השעה, מפענח את מצב השמש בשמיים, משוכנע שהגיע הזמן לארוחת הצהריים. רק אז הוא מעז להביט בשעון, רק כדי לגלות שעברה בערך חצי שעה...

גם שונא לעבוד וגם אוהב לאכול - שילוב קטלני. ויטו ספטפורה ו"חבר"
זו לא רק סצנה שונה מאוד בנוף הסופרנוסי, בה אנחנו שומעים את המחשבות של הדמות - שיטה שיוצרי הסופרנוס נמנעו ממנה לרוב והסתפקו במבטים ובסמלים שפתוחים לפרשנויות - זו גם סצנה שכל נערה אובדת, וכל אדם שנתון לשעבוד הקפיטליסטי ולחוקיו יכול להזדהות איתה באופן קורע לב.

השעה היא 10:54 עכשיו. אני יודעת את זה כי אני, בניגוד לויטו, לא עובדת בבניין, אלא מול מחשב עם שעון. השמש שבחוץ לא אומרת לי מאום, כי אני במשרד. זו לא העבודה שמפריעה לי כמו הציפייה הדרוכ…