דלג לתוכן הראשי

להביא את המכה

העולם הקפיטליסטי אכזר הוא עד מאוד. אבל אם לא נולדת לכסף, אתה צריך לעבוד (ועד כאן החרוזים לפוסט זה..). העניין הוא שבאבטלתי נהגתי לדמיין את חיי בבטלה גמורה (ובעבודות שמספקות את הנפש, רוצה לומר, כאלה שאי אפשר להרוויח מהן כלום). אך מאז שחזרתי לשעבד את עצמי בשביל מרגוע פיננסי, המוח שלי נודד לפעמים לפנטזיה המוכרת של חיים ללא דאגות כלכליות. התמונה מתהפכת לרגע והנה אני בתמונה, נופשת על שפת הבריכה באמצע היום, עם שייק בננה אננס מתובל באלכוהול קל ביד (כי כשלא צריך לעבוד אז אפשר לשתות בצהריים). 

בשלב הזה המוח ממשיך לנדוד לעבר הרעיון הזה של "המכה". לא לשדוד בנק (אם כי גם זו אופציה שעולה מדי פעם במוחי הקרימינלי), כי אם להמציא את המשהו הזה שאיך לא חשבו להמציא קודם ולמצוא יורש ראוי לטיפוח, שיעשה את העבודה השחורה בשבילי בזמן שאמרח על כיסא נוח אי שם בקאריביים. אם רק אצליח להביא את המכה...

כמובן שגם בשביל להביא את המכה צריך לעבוד (חוץ ממארק צוקרברג המניאק שבכלל רצה לזיין בחורות והמציא בטעות את פייסבוק), אבל לא הכי מתאים לי לעשות את זה עכשיו... למרות זאת, הפיתוי שבלהביא את המכה הוא כה גדול, עד שמדי פעם עולים לי רעיונות מטופשים (יותר או פחות, אבל סביב הטיפשות בכל מקרה), שבעולם אידיאלי היו בוודאי מביאים לי את המליונים. 

למשל: הנרגיליה! חומוסיה שבמרכזה נרגילת ענק אליה מחוברים עשרות צינורות, אותה מפעיל פועל פחם מיוזע שעומד למעלה ומשאיר את הגחלת בוערת. כולם מעשנים מאותה הנרגילה אבל לכל אחד חומוס משלו! כמעט כמו רשת חברתית של שוחרי נרגילה!

מה דעתכם? (לא חובה לענות על השאלה הזאת) האם אני אביא את המכה? (התשובה היא לא) ואולי לכם יש רעיון טוב יותר (הכוונה היא למטופש יותר). שתפו אותי פה, או בפייסבוק או בטוויטר ואני מבטיחה לתת לרעיון שלכם במה ואולי אפילו משקיע! (סביר להניח שלא...)

נשיקה חיבוק
נערה אובדת. 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

לפני שנה

כך התחיל הפוסט הראשון שלי כנערה אובדת: "בסוף החודש אחגוג יום הולדת 29. לכאורה מחכה לי עוד שנה עד שהמשבר הנודע לשמצה יבוא עלי לרעה, אבל תמיד ידעתי שאני מקדימה את זמני. ואולי, הקידמה הטכנולוגית (זו שגרמה לדור שלם לפתח הפרעות קשב וריכוז), או האנטיביוטיקה במוצרי הבשר (זו שגרמה לילדות בנות 11 לפתח שדיים בוגרים מהרגיל), או שינוי האקלים העולמי (זה שגרם לנו לחשוב שמכוניות היברידיות יצילו את כדור הארץ) - הם אלו שגרמו לי להקדים בשנה את משבר גיל ה-30 שלי."

רמז מקדים בעלילה
לחצו פליי והמשיכו לקרוא להאדרת אפקט האמוציונאליות
שנה אחרי, ובסוף החודש אחגוג יום הולדת 30. כבר לא באמת רוצה לקרוא לזה משבר כי אין ספק שבשנה הזאת, מהרגע שהחלטתי לקחת את האבטלה לידיים, רק דברים טובים קרו. לא רק שבסופו של דבר מצאתי את המקום הטוב שלי בעולם העבודה, גם מצאתי את המקום הטוב שלי בעולם של רשת, והמסיונרית שבי תמשיך לדחוק בכל מי שפוגש אותי ללמוד לקחת זמן לעצמך, אם באבטלה קצובה ומאוששת מערכות או בפרקי זמן קצרים יותר של כלום.

מאחר ואני בעצמי כבר לא מובטלת בחצי שנה האחרונה, והרגעים האבודים שלי אובדים תחת עומס של חיים…

ההתחלה

בסוף החודש אחגוג יום הולדת 29. לכאורה מחכה לי עוד שנה עד שהמשבר הנודע לשמצה יבוא עלי לרעה, אבל תמיד ידעתי שאני מקדימה את זמני. ואולי, הקידמה הטכנולוגית (זו שגרמה לדור שלם לפתח הפרעות קשב וריכוז), או האנטיביוטיקה במוצרי הבשר (זו שגרמה לילדות בנות 11 לפתח שדיים בוגרים מהרגיל), או שינוי האקלים העולמי (זה שגרם לנו לחשוב שמכוניות היברידיות יצילו את כדור הארץ) - הם אלו שגרמו לי להקדים בשנה את משבר גיל ה-30 שלי.
במקום לפתח גלי חום, תלותיות, נטייה למצבי רוח או הריון מדומה (את כל אלו פיתחתי בחודש שעבר), החלטתי להיות מובטלת. אני כמובן מעדיפה את המושג "חיפוש עצמי", אבל עם עובדות אין להתווכח, ובסופו של יום - ובפעם הראשונה בחיי הבוגרים - אין לי עבודה.
כשאין לך עבודה, וכשהעבודה שלך נחשבה לסוג של פנאי, אז יש לך פנאי, אבל אין לך הרבה מה לעשות איתו. זו הסיבה שהחלטתי להפוך את הפנאי לעבודה ולהתפנות לעבוד על מה שהצעירים של היום קוראים לו בלוג.
אז זה הבלוג שלי. הוא ילווה אותי בתקופת האבטלה (לימים בוודאי תיזכר כתקופה הכי טובה בחיי) ואתם מוזמנים להתבאס עליי מהמשרד, או להזמין אותי ללאנץ' (זול) בא…

אני ויטו ספטפורה

בעונה האחרונה של הסופרנוס, ויטו ספטפורה (ואם לא ראיתם אז אולי כדאי שתברחו מכאן, ועכשיו), הדובי החמוד שכלוא בגוף של הומו בארון, נאלץ לשוב ולעבוד בבניין (והפעם לא רק להשתזף על כסא הנוח באתר ולרדת לגברים זרים עם עלות השחר). זו לא העבודה שמפריעה לו כמו הזמן שלא עובר בחיים החדשים והקונבנציונליים שלו. הוא סופר את הדקות, נמנע בכל כולו מלהסתכל על השעון ולראות מה השעה, מפענח את מצב השמש בשמיים, משוכנע שהגיע הזמן לארוחת הצהריים. רק אז הוא מעז להביט בשעון, רק כדי לגלות שעברה בערך חצי שעה...

גם שונא לעבוד וגם אוהב לאכול - שילוב קטלני. ויטו ספטפורה ו"חבר"
זו לא רק סצנה שונה מאוד בנוף הסופרנוסי, בה אנחנו שומעים את המחשבות של הדמות - שיטה שיוצרי הסופרנוס נמנעו ממנה לרוב והסתפקו במבטים ובסמלים שפתוחים לפרשנויות - זו גם סצנה שכל נערה אובדת, וכל אדם שנתון לשעבוד הקפיטליסטי ולחוקיו יכול להזדהות איתה באופן קורע לב.

השעה היא 10:54 עכשיו. אני יודעת את זה כי אני, בניגוד לויטו, לא עובדת בבניין, אלא מול מחשב עם שעון. השמש שבחוץ לא אומרת לי מאום, כי אני במשרד. זו לא העבודה שמפריעה לי כמו הציפייה הדרוכ…