דלג לתוכן הראשי

בשר טחון

אז אם אתם קוראים ותיקים של הבלוג, בוודאי ליוויתם אותי בזמן מרתון "הסופרנוס", מרתון "מאד מן" ושלל המרתונים שאני כה נהנית לערוך (בישיבה, מול הטלוויזיה כמובן). מאז עלתה "אימפריית הפשע" בארה"ב, החלטתי לשמור את כל 12 הפרקים שלה כדי לצפות בהם בלי פגרות וחגי מולד. איכשהו אני תמיד מוצאת קווים מקבילים בין הסדרות שאני רואה לבין אירועים בחיי ויצא כך שאת המרתון הנוכחי ראיתי בזמן שהחלטתי להתנזר מבשר.

אל דאגה, אני לא חוטאת בתסמונת שושנת קהיר, וההבדל בין טלוויזיה למציאות ברור לי, אבל במסגרת השבוע (או שבועיים, נראה איך ילך) הצמחוני שהכרזתי עליו, ובתוספת ההתנזרות שלי מסוכר מסיבות בריאותיות, לא יכולתי שלא למצוא את הקשר המתבקש (ואולי הוא מתבקש רק במוח שלי).

ביום שבת פתחתי את החגיגות עם ארוחת דניס א-לה פלנצ'ה, קינואה וירקות מבושלים, או איך שאני קוראת לזה - אוכל חום (אמא, הכנתי לבד!). כפיצוי, החלטתי להגביר את מינון האלכוהול... לא הכי בריא, אבל היי.. כמה התנזרות יכולה נערה אחת לספוג??!?

ככה רואים סדרה על תקופת היובש!

וככה מוגדר יובש אמיתי...

אני מוכרחה להתוודות שעד כה, כמו חוק היובש, אני לא מוצאת את הגאולה הזאת שמדברים עליה כשמפסיקים לאכול בשר. אני עדיין עייפה עד אין קץ ולא מרגישה קלילה מדי אחרי ארוחות, אבל חוק זה חוק. בוודאי כשאני זו שקובעת אותו.

בלי קשר, ועם, צפיתי בסרטון הזה שמתעד את עבודת האפטר על "אימפריית הפשע", וזה מדהים מה אפשר לעשות כשמרטי סקורסזה מפיק לך סדרה. להנאתכם, בלי ספויילרים.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

לפני שנה

כך התחיל הפוסט הראשון שלי כנערה אובדת: "בסוף החודש אחגוג יום הולדת 29. לכאורה מחכה לי עוד שנה עד שהמשבר הנודע לשמצה יבוא עלי לרעה, אבל תמיד ידעתי שאני מקדימה את זמני. ואולי, הקידמה הטכנולוגית (זו שגרמה לדור שלם לפתח הפרעות קשב וריכוז), או האנטיביוטיקה במוצרי הבשר (זו שגרמה לילדות בנות 11 לפתח שדיים בוגרים מהרגיל), או שינוי האקלים העולמי (זה שגרם לנו לחשוב שמכוניות היברידיות יצילו את כדור הארץ) - הם אלו שגרמו לי להקדים בשנה את משבר גיל ה-30 שלי."

רמז מקדים בעלילה
לחצו פליי והמשיכו לקרוא להאדרת אפקט האמוציונאליות
שנה אחרי, ובסוף החודש אחגוג יום הולדת 30. כבר לא באמת רוצה לקרוא לזה משבר כי אין ספק שבשנה הזאת, מהרגע שהחלטתי לקחת את האבטלה לידיים, רק דברים טובים קרו. לא רק שבסופו של דבר מצאתי את המקום הטוב שלי בעולם העבודה, גם מצאתי את המקום הטוב שלי בעולם של רשת, והמסיונרית שבי תמשיך לדחוק בכל מי שפוגש אותי ללמוד לקחת זמן לעצמך, אם באבטלה קצובה ומאוששת מערכות או בפרקי זמן קצרים יותר של כלום.

מאחר ואני בעצמי כבר לא מובטלת בחצי שנה האחרונה, והרגעים האבודים שלי אובדים תחת עומס של חיים…

ההתחלה

בסוף החודש אחגוג יום הולדת 29. לכאורה מחכה לי עוד שנה עד שהמשבר הנודע לשמצה יבוא עלי לרעה, אבל תמיד ידעתי שאני מקדימה את זמני. ואולי, הקידמה הטכנולוגית (זו שגרמה לדור שלם לפתח הפרעות קשב וריכוז), או האנטיביוטיקה במוצרי הבשר (זו שגרמה לילדות בנות 11 לפתח שדיים בוגרים מהרגיל), או שינוי האקלים העולמי (זה שגרם לנו לחשוב שמכוניות היברידיות יצילו את כדור הארץ) - הם אלו שגרמו לי להקדים בשנה את משבר גיל ה-30 שלי.
במקום לפתח גלי חום, תלותיות, נטייה למצבי רוח או הריון מדומה (את כל אלו פיתחתי בחודש שעבר), החלטתי להיות מובטלת. אני כמובן מעדיפה את המושג "חיפוש עצמי", אבל עם עובדות אין להתווכח, ובסופו של יום - ובפעם הראשונה בחיי הבוגרים - אין לי עבודה.
כשאין לך עבודה, וכשהעבודה שלך נחשבה לסוג של פנאי, אז יש לך פנאי, אבל אין לך הרבה מה לעשות איתו. זו הסיבה שהחלטתי להפוך את הפנאי לעבודה ולהתפנות לעבוד על מה שהצעירים של היום קוראים לו בלוג.
אז זה הבלוג שלי. הוא ילווה אותי בתקופת האבטלה (לימים בוודאי תיזכר כתקופה הכי טובה בחיי) ואתם מוזמנים להתבאס עליי מהמשרד, או להזמין אותי ללאנץ' (זול) בא…

אני ויטו ספטפורה

בעונה האחרונה של הסופרנוס, ויטו ספטפורה (ואם לא ראיתם אז אולי כדאי שתברחו מכאן, ועכשיו), הדובי החמוד שכלוא בגוף של הומו בארון, נאלץ לשוב ולעבוד בבניין (והפעם לא רק להשתזף על כסא הנוח באתר ולרדת לגברים זרים עם עלות השחר). זו לא העבודה שמפריעה לו כמו הזמן שלא עובר בחיים החדשים והקונבנציונליים שלו. הוא סופר את הדקות, נמנע בכל כולו מלהסתכל על השעון ולראות מה השעה, מפענח את מצב השמש בשמיים, משוכנע שהגיע הזמן לארוחת הצהריים. רק אז הוא מעז להביט בשעון, רק כדי לגלות שעברה בערך חצי שעה...

גם שונא לעבוד וגם אוהב לאכול - שילוב קטלני. ויטו ספטפורה ו"חבר"
זו לא רק סצנה שונה מאוד בנוף הסופרנוסי, בה אנחנו שומעים את המחשבות של הדמות - שיטה שיוצרי הסופרנוס נמנעו ממנה לרוב והסתפקו במבטים ובסמלים שפתוחים לפרשנויות - זו גם סצנה שכל נערה אובדת, וכל אדם שנתון לשעבוד הקפיטליסטי ולחוקיו יכול להזדהות איתה באופן קורע לב.

השעה היא 10:54 עכשיו. אני יודעת את זה כי אני, בניגוד לויטו, לא עובדת בבניין, אלא מול מחשב עם שעון. השמש שבחוץ לא אומרת לי מאום, כי אני במשרד. זו לא העבודה שמפריעה לי כמו הציפייה הדרוכ…