דלג לתוכן הראשי

דמי אבטלה

עוד בוקר בלשכת התעסוקה ואני מבינה יותר ויותר כמה אני לא באמת שייכת. תראו את האיש הזה בתמונה למשל. בהיעדר שלט מסודר בבניין קרית הממשלה שיסביר לבריות שאפילו אם כאן זה לא אמריקה, מן הראוי שיצמדו לימין, אנשים כמוני - שמנסים בכל כוחם להתייצב בלשכה במהירות ולשים את הרגע הזה מאחוריהם - לא מצליחים לזרז את התהליך המעיק. מי שעומד ככה במדרגות נעות עם הידיים פרושות לצדדים (אמא שלך לא לימדה אותך שהמעקה הזה מלוכלך?!), צריך מכה בטוסיק. וזווית הצילום מעידה שהייתי במרחק קצר מאוד מענישה דומה (ובמרחק קצר אף יותר מתביעת הטרדה).

נ.ב: הישבן שלך לא בנוי לכיסי דגמ"ח


אחרי שהגעתי אל מכונת ההתיצבות שאף פעם (אולי פעם אחת) לא באמת מצליחה לזהות את טביעת האצבע שלי, נאלצתי לפנות אל התור המעיק לא פחות להתייצבות ידנית אצל הפקיד החייכן וטוב הלבב שלי שלמעשה לא חייך מעולם ובוודאי שלא הרעיף טוב לב מיותר לכיווני (ולמה שיהיה טוב אליי, אני הרי כמעט בתחתית הסולם החברתי. דרגה אחת מעל אנשים שמצאו תעסוקה בפקידות לשכת התעסוקה). לפני עמדה גברת עם סלים, שאולי לא תפסה את כל הספסלים, אבל אכלה לפקיד את הראש מספיק בשביל שהוא יוכל לקבל אותי בקור מקפיא יותר מבימים חמים אחרים.

הפקיד החייכן והגברת עם הסלים


כשהשבוע נפתח ככה, אני נוטה לפקפק בימים שעתידים להגיע.

נשיקה חיבוק נשיקה חיבוק,
נערה אובדת

תגובות

 1. אוי! הכי הייתי מתעצבנת על אלה שעומדים כאילו המדרגות הנעות של אבא שלהם.
  הישראלים האלה לא לומדים שום דבר טוב מהשכנים הרחוקים. הכי אוף

  השבמחק
 2. את מלכה!
  ולא הופתעתי לראות שגם בלישכה מלאי הישבנים מאכזב עד מכאיב לעיניים

  השבמחק
 3. הכי טוב להיות טפיל של ביטוח לאומי ולשנורר.....לכי לעבוד במקום להתפרנס על חשבון משלם המיסים ילדת שמנת שכמותך

  השבמחק
 4. מסכים עם כל מילה של אנונימי מצ"ב לינק שמסביר

  http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1171607

  באדיבות תפוז וגברת בגון

  השבמחק

הוסף רשומת תגובה

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

לפני שנה

כך התחיל הפוסט הראשון שלי כנערה אובדת: "בסוף החודש אחגוג יום הולדת 29. לכאורה מחכה לי עוד שנה עד שהמשבר הנודע לשמצה יבוא עלי לרעה, אבל תמיד ידעתי שאני מקדימה את זמני. ואולי, הקידמה הטכנולוגית (זו שגרמה לדור שלם לפתח הפרעות קשב וריכוז), או האנטיביוטיקה במוצרי הבשר (זו שגרמה לילדות בנות 11 לפתח שדיים בוגרים מהרגיל), או שינוי האקלים העולמי (זה שגרם לנו לחשוב שמכוניות היברידיות יצילו את כדור הארץ) - הם אלו שגרמו לי להקדים בשנה את משבר גיל ה-30 שלי."

רמז מקדים בעלילה
לחצו פליי והמשיכו לקרוא להאדרת אפקט האמוציונאליות
שנה אחרי, ובסוף החודש אחגוג יום הולדת 30. כבר לא באמת רוצה לקרוא לזה משבר כי אין ספק שבשנה הזאת, מהרגע שהחלטתי לקחת את האבטלה לידיים, רק דברים טובים קרו. לא רק שבסופו של דבר מצאתי את המקום הטוב שלי בעולם העבודה, גם מצאתי את המקום הטוב שלי בעולם של רשת, והמסיונרית שבי תמשיך לדחוק בכל מי שפוגש אותי ללמוד לקחת זמן לעצמך, אם באבטלה קצובה ומאוששת מערכות או בפרקי זמן קצרים יותר של כלום.

מאחר ואני בעצמי כבר לא מובטלת בחצי שנה האחרונה, והרגעים האבודים שלי אובדים תחת עומס של חיים…

ההתחלה

בסוף החודש אחגוג יום הולדת 29. לכאורה מחכה לי עוד שנה עד שהמשבר הנודע לשמצה יבוא עלי לרעה, אבל תמיד ידעתי שאני מקדימה את זמני. ואולי, הקידמה הטכנולוגית (זו שגרמה לדור שלם לפתח הפרעות קשב וריכוז), או האנטיביוטיקה במוצרי הבשר (זו שגרמה לילדות בנות 11 לפתח שדיים בוגרים מהרגיל), או שינוי האקלים העולמי (זה שגרם לנו לחשוב שמכוניות היברידיות יצילו את כדור הארץ) - הם אלו שגרמו לי להקדים בשנה את משבר גיל ה-30 שלי.
במקום לפתח גלי חום, תלותיות, נטייה למצבי רוח או הריון מדומה (את כל אלו פיתחתי בחודש שעבר), החלטתי להיות מובטלת. אני כמובן מעדיפה את המושג "חיפוש עצמי", אבל עם עובדות אין להתווכח, ובסופו של יום - ובפעם הראשונה בחיי הבוגרים - אין לי עבודה.
כשאין לך עבודה, וכשהעבודה שלך נחשבה לסוג של פנאי, אז יש לך פנאי, אבל אין לך הרבה מה לעשות איתו. זו הסיבה שהחלטתי להפוך את הפנאי לעבודה ולהתפנות לעבוד על מה שהצעירים של היום קוראים לו בלוג.
אז זה הבלוג שלי. הוא ילווה אותי בתקופת האבטלה (לימים בוודאי תיזכר כתקופה הכי טובה בחיי) ואתם מוזמנים להתבאס עליי מהמשרד, או להזמין אותי ללאנץ' (זול) בא…

אני ויטו ספטפורה

בעונה האחרונה של הסופרנוס, ויטו ספטפורה (ואם לא ראיתם אז אולי כדאי שתברחו מכאן, ועכשיו), הדובי החמוד שכלוא בגוף של הומו בארון, נאלץ לשוב ולעבוד בבניין (והפעם לא רק להשתזף על כסא הנוח באתר ולרדת לגברים זרים עם עלות השחר). זו לא העבודה שמפריעה לו כמו הזמן שלא עובר בחיים החדשים והקונבנציונליים שלו. הוא סופר את הדקות, נמנע בכל כולו מלהסתכל על השעון ולראות מה השעה, מפענח את מצב השמש בשמיים, משוכנע שהגיע הזמן לארוחת הצהריים. רק אז הוא מעז להביט בשעון, רק כדי לגלות שעברה בערך חצי שעה...

גם שונא לעבוד וגם אוהב לאכול - שילוב קטלני. ויטו ספטפורה ו"חבר"
זו לא רק סצנה שונה מאוד בנוף הסופרנוסי, בה אנחנו שומעים את המחשבות של הדמות - שיטה שיוצרי הסופרנוס נמנעו ממנה לרוב והסתפקו במבטים ובסמלים שפתוחים לפרשנויות - זו גם סצנה שכל נערה אובדת, וכל אדם שנתון לשעבוד הקפיטליסטי ולחוקיו יכול להזדהות איתה באופן קורע לב.

השעה היא 10:54 עכשיו. אני יודעת את זה כי אני, בניגוד לויטו, לא עובדת בבניין, אלא מול מחשב עם שעון. השמש שבחוץ לא אומרת לי מאום, כי אני במשרד. זו לא העבודה שמפריעה לי כמו הציפייה הדרוכ…