דלג לתוכן הראשי

דמי אבטלה

בשבועות האחרונים חיי האבטלה שלי (שעדיין טובים אליי, תודה ששאלתם) תפסו תפנית. על אף שהזמן עוד לא דוחק בי ממש חזק, הנמלה העובדת שבי קצת רוצה לצאת לעבוד. הראיונות הרבים שפקדתי בזמן האחרון (רובם היו בשביל הכיף בסופו של דבר) החדירו בי את המוטיבציה להרוויח כדי לבזבז ללא אשמה, והתחושה שעוד מעט אשוב לשגרה יקיצתית מבאסת (שונאת שעונים מעוררים) מתקבלת אצלי ברגשות מעורבים.

באחת התגובות לפוסטים האחרונים שלי נשאלתי הכיצד זה שאני לא משתגעת. אז כן, אני נוטה לנסות לעמוד על הראש מדי פעם (טרם הצלחתי, אבל בעמידת נר אני המלכה!), ומלאי הסדרות שלי הולך ומצטמצם, אבל האמת לאמיתה היאשאם לא היה קיים הצורך הכלכלי, הייתי יכולה לעשות מאבטלה קריירה, ויותר מהייתי שמחה לגרור אתכם להרפתקה איתי.

הכי קרוב שהגעתי ללעמוד על הראש

כשחזרתי לארכיון הפוסטים הישנים שלי, כדי להאמין בעצמי שעבר די הרבה זמן בלי שאתחרפן באמת, נתקלתי בפוסט הרווקות-אבטלה שלי ונזכרתי באותה הבטחה שאשתדל לקיים כשאתחיל לעבוד - ללכת עם ולהרגיש בלי. המנטרה הזאת (לא רק לנשים בעת המחזור החודשי) גרמה לי להבין שבניגוד לפעם, העבודה הבאה שלי לא תגדיר אותי בשום צורה. זאת אומרת, היא תוכל להיות מאתגרת, מעניינת ואפילו - יסלח לי האל - כיפית, אבל בי נשבעתי שאם כבר אמצא לנכון להצמיד טייטל לשמי (אבל הכי עדיף שלא), לא יהיה זה אחר מהטייטל שכנראה לנצח יהלום אותי בצורה הנכונה ביותר - נערה אובדת. אפילו אם היא עובדת.

נשיקה חיבוק נשיקה חיבוק,
הילית וולברג - נערה אובדת.

תגובות

  1. רטרוספקטיבה מהממת, וזה מסוג הפוסטים שמגיע להם כבוד מיוחד. את יודעת כבר כמה אני אוהבת את הנערה האובדת, גם כשהיא תהיה עובדת. וגם אם היא תהיה נודדת. או לומדת. או פוחדת. בוקר טוב, קוקי.

    השבמחק

הוסף רשומת תגובה

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

לפני שנה

כך התחיל הפוסט הראשון שלי כנערה אובדת: "בסוף החודש אחגוג יום הולדת 29. לכאורה מחכה לי עוד שנה עד שהמשבר הנודע לשמצה יבוא עלי לרעה, אבל תמיד ידעתי שאני מקדימה את זמני. ואולי, הקידמה הטכנולוגית (זו שגרמה לדור שלם לפתח הפרעות קשב וריכוז), או האנטיביוטיקה במוצרי הבשר (זו שגרמה לילדות בנות 11 לפתח שדיים בוגרים מהרגיל), או שינוי האקלים העולמי (זה שגרם לנו לחשוב שמכוניות היברידיות יצילו את כדור הארץ) - הם אלו שגרמו לי להקדים בשנה את משבר גיל ה-30 שלי."

רמז מקדים בעלילה
לחצו פליי והמשיכו לקרוא להאדרת אפקט האמוציונאליות
שנה אחרי, ובסוף החודש אחגוג יום הולדת 30. כבר לא באמת רוצה לקרוא לזה משבר כי אין ספק שבשנה הזאת, מהרגע שהחלטתי לקחת את האבטלה לידיים, רק דברים טובים קרו. לא רק שבסופו של דבר מצאתי את המקום הטוב שלי בעולם העבודה, גם מצאתי את המקום הטוב שלי בעולם של רשת, והמסיונרית שבי תמשיך לדחוק בכל מי שפוגש אותי ללמוד לקחת זמן לעצמך, אם באבטלה קצובה ומאוששת מערכות או בפרקי זמן קצרים יותר של כלום.

מאחר ואני בעצמי כבר לא מובטלת בחצי שנה האחרונה, והרגעים האבודים שלי אובדים תחת עומס של חיים…

ההתחלה

בסוף החודש אחגוג יום הולדת 29. לכאורה מחכה לי עוד שנה עד שהמשבר הנודע לשמצה יבוא עלי לרעה, אבל תמיד ידעתי שאני מקדימה את זמני. ואולי, הקידמה הטכנולוגית (זו שגרמה לדור שלם לפתח הפרעות קשב וריכוז), או האנטיביוטיקה במוצרי הבשר (זו שגרמה לילדות בנות 11 לפתח שדיים בוגרים מהרגיל), או שינוי האקלים העולמי (זה שגרם לנו לחשוב שמכוניות היברידיות יצילו את כדור הארץ) - הם אלו שגרמו לי להקדים בשנה את משבר גיל ה-30 שלי.
במקום לפתח גלי חום, תלותיות, נטייה למצבי רוח או הריון מדומה (את כל אלו פיתחתי בחודש שעבר), החלטתי להיות מובטלת. אני כמובן מעדיפה את המושג "חיפוש עצמי", אבל עם עובדות אין להתווכח, ובסופו של יום - ובפעם הראשונה בחיי הבוגרים - אין לי עבודה.
כשאין לך עבודה, וכשהעבודה שלך נחשבה לסוג של פנאי, אז יש לך פנאי, אבל אין לך הרבה מה לעשות איתו. זו הסיבה שהחלטתי להפוך את הפנאי לעבודה ולהתפנות לעבוד על מה שהצעירים של היום קוראים לו בלוג.
אז זה הבלוג שלי. הוא ילווה אותי בתקופת האבטלה (לימים בוודאי תיזכר כתקופה הכי טובה בחיי) ואתם מוזמנים להתבאס עליי מהמשרד, או להזמין אותי ללאנץ' (זול) בא…

אני ויטו ספטפורה

בעונה האחרונה של הסופרנוס, ויטו ספטפורה (ואם לא ראיתם אז אולי כדאי שתברחו מכאן, ועכשיו), הדובי החמוד שכלוא בגוף של הומו בארון, נאלץ לשוב ולעבוד בבניין (והפעם לא רק להשתזף על כסא הנוח באתר ולרדת לגברים זרים עם עלות השחר). זו לא העבודה שמפריעה לו כמו הזמן שלא עובר בחיים החדשים והקונבנציונליים שלו. הוא סופר את הדקות, נמנע בכל כולו מלהסתכל על השעון ולראות מה השעה, מפענח את מצב השמש בשמיים, משוכנע שהגיע הזמן לארוחת הצהריים. רק אז הוא מעז להביט בשעון, רק כדי לגלות שעברה בערך חצי שעה...

גם שונא לעבוד וגם אוהב לאכול - שילוב קטלני. ויטו ספטפורה ו"חבר"
זו לא רק סצנה שונה מאוד בנוף הסופרנוסי, בה אנחנו שומעים את המחשבות של הדמות - שיטה שיוצרי הסופרנוס נמנעו ממנה לרוב והסתפקו במבטים ובסמלים שפתוחים לפרשנויות - זו גם סצנה שכל נערה אובדת, וכל אדם שנתון לשעבוד הקפיטליסטי ולחוקיו יכול להזדהות איתה באופן קורע לב.

השעה היא 10:54 עכשיו. אני יודעת את זה כי אני, בניגוד לויטו, לא עובדת בבניין, אלא מול מחשב עם שעון. השמש שבחוץ לא אומרת לי מאום, כי אני במשרד. זו לא העבודה שמפריעה לי כמו הציפייה הדרוכ…